تاریخچه درب اتوماتیک را بدانیم!

تاریخچه درب اتوماتیک

درب اتوماتیک ، دربی است که به طور خودکار و با سنجش رویکرد یک شخص باز می شود.در قرن اول میلادی ، هیرون ریاضیدان اسکندریه در مصر رومی اولین درب اتوماتیک شناخته شده را اختراع کرد. وی دو کاربرد درب اتوماتیک مختلف را توصیف کرد. در ابتدا از گرمای ناشی از آتش سوزی توسط کشیش معبد شهر استفاده می کرد. بعد از گذشت چند ساعت فشارجوی باعث پمپ شدن آب درون ظروف مجاور میشود. این ظروف مانند وزنه هایی عمل می کردند که از طریق یک سری طناب و قرقره ، درهای معبد را تقریباً در زمان رسیدن افراد برای نماز باز می کردند. هرون از یک برنامه مشابه برای باز کردن دروازه ها به شهر استفاده کرد.

در سال 1931

مهندسین Horace H. Raymond و Sheldon S. Roby از سازنده ابزار و سخت افزار Stanley Works اولین مدل از دستگاه نوری را طراحی کردند که باعث باز شدن درب اتوماتیک شد. ااین اختراع در رستوران پیر Wilcox در West Haven ، کانکتیکات برای بهره مندی از پیشخدمت های حمل بشقاب غذا و نوشیدنی ثبت شد. کل سیستم به همراه نصب با قیمت 100 دلار فروخته شد.

در سال 1954

د هورتون و لو هییت اولین درب اتوماتیک کشویی را اختراع کردند. دربها از محرک تشک استفاده می کرد. آنها در سال 1960 ،Horton Automatics Inc را تأسیس کردند و اولین درب کشویی اتوماتیک تجاری را در بازار قرار دادند.

حتما بخوانید!  هزینه نصب درب اتوماتیک گردان چطوری محاسبه میشه؟
, , , ,

Related Posts

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما